Mēs atrodamies: 
Jelgavā, Peldu ielā 4
Darba laiki:
Darba dienās:
9:00 - 17:00
Brīvdienās:
Pēc iepriekšējas vienošanās

Tālr.:   (+371) 27842102    
  E-pasts: info@autokreslinupasaule.lv
My status


Kā lietot autokrēsliņus?

Autokrēsliņi ir nepieciešami bērniem no dzimšanas brīža līdz pat 150cm garumam.

Zīdainītis vienmēr jāliek autosēdēklītī! Pat jau pirmajās dzīves dienās, braucot mājās no dzemdību nama.

Pirmajos trijos mēnešos zīdainim nav vēlams atrasties autosēdeklītī ilgāk par 20–30 minūtēm. Līdz triju mēnešu vecumam ķermeņa muskulatūra vēl nav pietiekami attīstījusies, tā nespēj pietiekami noturēt ķermeni, bet arī vispiemērotākajā autosēdeklītī zīdaiņa plecu daļa ir novietota augstāk par dibentiņu. Tāpēc ilgstoši braucieni mazuli nogurdina un, ja ir biežāk nekā trīs reizes nedēļā, veicina sasprindzinājumu plecu joslā. Zīdaiņa galvu sēdeklītis notur, bet, ja poza netiek ilgi mainīta, sasprindzinājums plecu joslā palielinās – galva ir it kā iestutētastarp pleciem. Arī tas, ka bērns sēdeklītī tiek ievietots nepareizi, veicina sasprindzinājuma rašanos plecu joslā, kas kavē mazuļa attīstību. Jo mazāks bērniņš, jo vairāk viņa pozai autosēdeklītī jālīdzinās guļus stāvoklim. To var panākt, mainot sēdeklīša atzveltnes stāvokli. Dažiem pirmo autosēdeklīšu modeļiem ir īpašs papildu polsterējums, kas paredzēts, lai bērniņš justos ērti arī pirmajos mēnešos. Ja tomēr autokrēsliņš šķiet pārāk dziļš un/vai bērniņš ir pārāk mazs, sēdeklītī var ievietot salocītu dvieli vai autiņu.

* No triju mēnešu līdz gada vecumam bērns autosēdeklītī nedrīkst atrasties ilgāk par divām stundām.

* Kad bērniņš jau pats mēģina noturēties sēdus, jāmaina sēdeklīša atzveltnes slīpums. Atzveltne jāregulē stāvāk vai jāizņem papildu polsterējums. Sēdekļa pamatnei jābūt aptuveni 45 grādu leņķī pret atzveltni. Kad mazais jau stabili prot sēdēt, autosēdeklīša atzveltne jāregulē tā, lai bērns tajā atrastos gandrīz sēdus, aptuveni 90 grādu leņķī. Ja autosēdeklīša atzveltne noregulēta par zemu un mazais visu laiku cenšas muguriņu noturēt taisni, muguras muskuļi tiek pārlieku sasprindzināti.

 

Bērns sēdeklītī jāliek arī tad, ja paredzēts braukt vien dažus kilometrus un mazuļa novietošana sēdeklītī aizņem vairāk laika nekā pats brauciens!

(Žurnāls Mans Mazais, novembris 2008)