Mēs atrodamies: 
Jelgavā, Peldu ielā 4
Darba laiki:
Darba dienās:
9:00 - 17:00
Brīvdienās:
Pēc iepriekšējas vienošanās

Tālr.:   (+371) 27842102    
  E-pasts: info@autokreslinupasaule.lv
My status


i-Size

Kas ir i-Size?

i-Size - tas ir jauns drošības standarts bērnu autokrēsliem, kas darbojas paralēli jau esošajam drošības standartam ECE R44/04.

  • Jaunais I-Size standarts nosaka, ka bērnam autokrēsliņā pēc iespējas ilgāk ir jāsēž pretēji braukšanas virzienam. Līdz pat 105cm augumam (apm 4gadu vecumam).
  • Ja līdz šim tikai 0/0+ (0-13kg) autokrēsliņus bija automašīnās jālieto ar skatu pret braukšanas virzienu, tad I-Size to paredz lietot arī nākamajiem 0+/1 (0-18kg) kategorijas autokrēsliņiem, t.i., bērniem līdz aptuveni 4 gadu vecumam.
  • Vēl jaunums I-Size standartā ir tas, ka autokrēsliņu grupas vairs nenosaka bērna vecums vai svars, bet gan bērna augums. Piemēram, ECE R44/04 standarts nosaka pirmā zīdaiņu autokrēsliņa kategoriju 0-13kg vai 0-15mēneši, bet I-Size standarts savukārt zīdaiņu autokrēsliņu (0/0+) lietošanu līdz 75cm augumam un 0+/1 kategorijas autokrēsliņa lietošanu no 67cm līdz 105cm.

 

  • Vēl būtisks fakts ir tas, ka I-Size autokrēsli stiprinās pie automašīnu krēsliem tikai ar Isofix. 0/0+ kategorijas autokrēsliem, tad ir jābūt atbilstošai Isofix bāzei (atsevišķi), bet 0+/1 (0-18kg) kategorijas autokrēsliem var būt vai jau integrēti Isofix stiprinājumi autokrēsliņā, vai krēslu ir jāsavieno arī ar atbilstošu Isofix bāzi. Un ir vēl arī tādi I-Size krēsli, kas ir lietojami no pašas dzimšanas līdz 105cm augumam (0/0+/1 kategorija). Tie tad ir aprīkoti ar speciālu ieliktni zīdaiņiem.
  • Vairāk par Isofix stiprinājumiem informāciju meklē šeit
  • I-Size krēsli ir paredzēti lietošanai tikai ar Isofix stiprnājumiem, jo izmantojot automašīnas drošības jostas, daudzi vecāki nepareizi stiprina autokrēslu, kas savukārt ir apdraudējums bērnu drošībai. Ja vien Jums automašīna ir aprīkota ar Isofix, Jūs nevarat nepareizi nostriprināt autokrēslu. Atceramies-pat visdrošākais un dārgākais autokrēsls, ja vien tas ir nepareizi lietots, var apdraudēt Jūsu bērnu drošību! Vienmēr konsultējieties veikalā pirms autokrēsliņa iegādes vai rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju.
  • Ne visi autokrēsli 0/0+ un 0+/1 grupas kategorijās  ir I-Size autokrēsli. Par autokrēsliņa atbilstību jaunajam I-Size standartam liecina uzlīmes uz autokrēsliem. Bet, ja ir neskaidrības, droši jautājiet mums :)
  • Vadošie pasaules autokrēsliņu ražotāji ļoti cītīgi strādā un kopumā šobrīd piedāvājumā jau ir diezgan daudz autokrēsliņi pēc I-Size standarta. Gan no Maxi Cosi, Kiddy, Recaro, Concord, Cybex u.c.