Mēs atrodamies: 
Jelgavā, Peldu ielā 4
Darba laiki:
Darba dienās:
9:00 - 17:00
Brīvdienās:
Pēc iepriekšējas vienošanās

Tālr.:   (+371) 27842102    
  E-pasts: info@autokreslinupasaule.lv
My status


Autokrēsliņi pret braukšanas virzienu

Autosēdeklītis ir nepieciešams tikai viena iemesla dēļ – drošībai!

Rear facing – the way forward!

 

Ļoti daudz jau ir runāts un spriests par autosēdeklīšiem, par to veidiem, grupām, vai bērni tajos svīst vai nē, vai iespējams mainīt atzveltnes slīpumu,, vai iespējams to stiprināt uz priekšējā sēdekļa vai aizmugurē, pa vidu, vadītāja vai pasažieru pusē… Labi, parunāsim par tēmu – kā mēs varam bērnu pārvadāt pēc iespējas drošāk? Kādos gadījumos bērni gūst nopietnas traumas – vai tiešām tas notiek tikai avāriju gadījumā?

Pirmais, ko vēlamies pateikt, dārgie vecāki – autosēdeklītis ir nepieciešams Jūsu bērna drošība un tikai tai. Nedomājiet, ka sēdeklīti paredzēts noteikumu ievērošanai vien. Varbūt daudzi no jums teiktu – es taču nekad neiekļūšu avārijā! Bet vai tad mēs varam spriest par sevi, nenesot atbildību par citiem? Mēs vēlamies uzsvērt, ka bērns var gūt traumas ne vien iekļūstot sadursmē, bet arī straujas bremzēšanas gadījumos. 

Sargāsim savus bērnus!

Avārijas gadījumā, kad bērns ir vērsts virzienā uz priekšu, pastāv trīs riski:

  • Kakla ievainojumi pārslodzes dēļ, kas var novest pie paralīzes vai nāves
  • Sejas ievainojumi dēļ lidojošiem stikliem un priekšmetiem no priekšas
  • Ievainojumi no drošības jostām, kas rodas no spēcīga spiediena pret tām

Kad bērnam ir viens gads, viņa galva sastāda 25% no ķermeņa svara, tādējādi, notiekot frontālai sadursmei, kad bērns sēž braukšanas virzienā, galva ārkārtīgi spēcīgi lido uz priekšu.Drošības testos tiek izmantoti īpaši manekeni un to pārbaudes rezultāti rāda, ka slodze uz kaklu sadursmes brīdī ir ekvivalenti 300 kg pie ātruma 50 km/h. Medicīnas speciālisti iesaka nepārsniegt 80 kg slodzi.

 

Zemāk redzamajā grafikā, var secināt, ka bērna pirmajā dzīves gadā, kad pārvadāšanas pretēji braukšanas virzienam ir obligāta, avārijās cietušo bērnu statistika Zviedrijā un Vācijā ir līdzīga. Tomēr pēc viena gada, kad Vācijā sēdeklīši lielākoties tiek nomainīti ar skatu braukšanas virzienā, ievainoto bērnu skaits šajā valstī strauji pieaug.
Triecienu testi, ko veikuši plaši pazīstamie un pasaulē atzītie ICRT, ADAC, kā arī Volvo un skandināvu apdrošināšanas kompānijas, norāda, ka bērns atrodas piecreiz drošākā stāvoklī, ja pēc iespējas ilgāk šež pretēji braukšanas virzienam (līdz trīs gadiem, kamēr kājām vairs nav vietas).

 

Vecāki nereti jautā, vai bērnam nav grūti braukt un skatīties uz aizmuguri?

Bērns līdz šim ir sēdējis tikai pretī braukšanas virzienam, viņš nemaz nezina, kā ir braukt citādi. Tāpat kājām ir daudz vietas, tām nekas netraucē un pat labāk – kājas iespējams atspiest pret atzveltni, turēt tā, kā bērniem vislabāk arī patīk. 

Piedāvājam noskatīties ADAC testa video BeSafe mājas lapā!

Pretēji braukšanas virzienam vērsts:

http://www.hts.no/en/safety/crashtestrearfacing.php

Un braukšanas virzienā vērsts:

http://www.hts.no/en/safety/Crashtest_acing_forwards.php