Mēs atrodamies: 
Jelgavā, Peldu ielā 4
Darba laiki:
Darba dienās:
9:00 - 17:00
Brīvdienās:
Pēc iepriekšējas vienošanās

Tālr.:   (+371) 27842102    
  E-pasts: info@autokreslinupasaule.lv
My status


NODERĪGA INFORMĀCIJA

Biežāk uzdotie klientu jautājumi un mūsu atbildes.

1. Vai var autokrēsliņus novietot uz priekšējā pasažiera sēdekļa?
Jā, var. Tikai Jums ir jāastlēdz Airbag gaisa spilvens. Lai cik dīvaini arī tas nebūtu, jo gaisa spilvens ir paredzēsts, lai glābtu dzīvības. Bet bērnam gaisa spilvena trieciens var radīt neatgriezeniskas traumas vai arī tas var beigties letāli.

2. Kur labāk stiprināt autokrēsliņu automašīnā?
Vislabāk autokrēsliņu ir novietot aizmugurējā automašīnas krēslā aiz priekšējā pasažiera krēsla, jo tā ir puse, kur ir vismazākā varbūtība, ka cita automašīna varētu ietriekties no sāna. Tajā pusē blakus nekursē pretējā joslā braucošās automašīnas. Mēs paši varam braukt atbilstoši noteikumiem, bet nekad nezinam, vai citi tā dara.

3. Ko darīt, ja man automašīnas drošības jostas ir pa īsu, lai pareizi piesprādzētu autokrēsliņu?
Ja jums neizdodas piesprādzēt mazo zīdaiņu autokrēsliņu (0-13kg), tad kā alternatīvu drošības jostām, piedāvājam izmantot bāzi, uz kuras var uzklikšķināt visū autokrēsliņu. Bāzes katrai ražotājfirmai ir savas (jautājiet veikala pārdevējām par konkrētiem  autokrēsliņu modeļiem un to bāzēm). Bāzes ir gan ar drošības jostām stiprināmās, gan ar Isofix fiksatoriem stiprināmas. Vairāk par Isofix lasiet šeit.

4. Cik ilgi apmēram kalpo 0/0+ grupas (0-13kg), pirmie zīdaiņu autokrēsliņi?
Lai gan šie autokrēsliņi ir paredzēti līdz pat 13kg vai 15mēn vecumam, prakse liecina, ka vecāki šos krēsliņus vidēji lieto tikai 9 mēnešus.
Iemesli tam ir:
bērnam tur kļūst pa šauru un ir neērti;
bērns ir pārāk smags un kopā ar autokrēsliņu nevar vairs panest;
bērns jau ir sācis pats sēdēt un skaļi protestē, ja viņu apgulda un piesprādzē mazajā autokrēsliņā;
Lai gan no apm 9 mēneši bērns jau pats prot sēdēt un labprāt vēlas automašīnā jau atrasties sēdus pozīcijā, vislabākais bērnam vismaz līdz gada vecumam braukt automašīnā pretēji braukšanas virzienam, ko nodrošina mazie zīdaiņu autokrēsliņi.

5. Cik ilgi drīkst pāvadāt zīdaini mazajā (0-13kg) autokrēsliņā?
Pediatri iesaka pārvadāt mazuli automašīnā ne ilgāk kā 20-30min bez apstājas. Tad vajag atpūsties no autokrēsliņa un tikai pēctam drīkst turpināt braukt. Protams, pievērsiet arī uzmanību, cik slīpa (dziļa) ir autokrēsliņa sēžamā daļa, jo tas iespaido zīdaiņa braukšanas laiku. Jo tā ir dziļāka, jo mazulim tiek lielāka slodze mugurkaulam un jums biežāk jāapstājas un jāizņem mazulis no autokrēsliņa. Ja slīpums ir lēzenāks, jums tas jādara retāk.

6. Bērnam jau ir 9 mēneši, viņš pats sēž, bet nav vēl 9kg. Vai varam bērnu jau likt nākošajā otrajā autokrēsliņā, kas ir paredzēts no 9kg?

Galvenais, lai bērniņš pats sēdētu. Tas ir rādītājs, ka mazuļa mugurkauls ir pietiekami stiprs, lai sēdētu arī lielajā autokrēsliņā.
Garākos pārbruacienos iesakām izmantot guļus pozīciju, lai pārāk nenoslogotu mugurkaulu mazākiem bērniņiem.

7. Vai var stiprināt autokrēsliņu ar bērnu automašīnas aizmugurējā krēsla vidus daļā?
Daudziem bērniem patīk sēdēt aizmugurējā krēsla vidus daļā, jo labāk redz pa automašīnas priekšējo logo. Bet droši gan tas nav. Labāk ir autokrēsliņu stiprināt aiz kāda no priekšējo sēdekļiem.
Ir situācijas, kad uz aizmugurējā krēsla ir jānovieto 3 autokrēsliņi 3 bērniem. Sādā gadījumā izmantojot vidus pozīciju pārliecinieties, vai vidus sēdvieta ir aprīkota ar 3 punktu auto drošības jostu, lai varētu piesprādzēt autokrēsliņu.